Siostry Świętego Pawła
w misji słowa
Internet, media społecznościowe, aplikacje do smartfonów – staramy się wykorzystywać wszelkie możliwości jakie daje współczesna technika. Chcemy być obecne tam, gdzie są ludzie i korzystać z możliwości głoszenia Dobrej Nowiny.
Paulistki już od początku Zgromadzenia uczestniczyły w produkcjach filmowych, które zapoczątkował Założyciel. Jakub Alberione już w 1939 roku w Rzymie założył „San Paolo Film”, czyli instytucję, która zajmowała się produkcją i dystrybucją filmów.
Przez kilka lat nasze siostry współpracowały z lubelskim radiem diecezjalnym: najpierw Radiem Plus, potem radiem "eR" przygotowując audycję o życiu konsekrowanym "Na fali. Ludzie. Ewangelia. Życie". Audycje te przygotowane były okresowo nie tylko przez paulistki i paulistów, ale także przez przedstawicieli innych zgromadzeń i instytutów życia konsekrowanego archidiecezji. Naszym pragnieniem było ukazanie ideałów, którymi żyjemy na co dzień oraz wzbudzanie zainteresowania życiem konsekrowanym, przyczyniając się w ten sposób do ewangelizacji.
W Polsce nie mamy - jeszcze;) - własnej telewizji, ale chętnie korzystamy z okazji, by móc wypowiedzieć się poprzez to medium.
Siostry już od 100 lat pracują w apostolstwie wydawniczym. Na całym świecie powstają publikacje pomagające poznawać, wzrastać i pogłębiać wiarę w Boga.
Miejsce spotkania. Dla każdej siostry paulistki księgarnia jest szczególnym miejscem służby bliźniemu, ze względu na możliwość bezpośredniego kontaktu z odbiorcami apostolstwa. Jest to nie tylko miejsce głoszenia Prawdy, ale także miejsce spotkania. Biblijny obraz spotkania Jezusa z Samarytanką oddaje istotę posługiwania paulistki.
Targi Książki Katolickiej są okazją do zaprezentowania naszej oferty wydawniczej.
Chętnie korzystamy z uprzejmości organizatorów różnych uroczystości parafialnych i pojawiamy się z książkami, by dać możliwość nabycia dobrej książki.